Nowość - ulepszona mieszanka płyty palnika Eko-Wery

Palnik Dymu Turbo

Ekologiczne i oszczędne rozwiązanie do twojego domu.​

Dzięki opatentowanej technologii palnik dymu turbo zwiększa efektywność każdego pieca i tym samym zmniejsza spalanie w okresie grzewczym.​

Czas ogrzewania

Wydłużony czas ogrzewania budynków mieszkalnych prawie dwukrotnie​

Zwykły kocioł - 100 % czasu
Kocioł z Palnikiem - 170 % czasu

Sprawność kotła

Nasze kotły osiągają sprawność
nawet do 95%

Zwykły kocioł - Sprawność 65 %
Kocioł z Palnikiem - 95 %

Oszczędność na opale

Zużywaj mniej materiału do ogrzania twojego budynku nawet do 40%

Zwykły kocioł - zużycie paliwa
Kocioł z Palnikiem - 40 % mniej

Dlaczego palnik dymu jest tak skuteczny?

Palnik dymu Turbo zamontowany w komorze spalania wywołuje zjawisko pirolizy tzn. rozkładu szkodliwych związków zawartych w dymie. Nagrzewa się do optymalnej temperatury, w której to zjawisko zachodzi. Niewielka ilość tlenu podawana odgórnie, niewymuszona mechanicznie, przepływa wolno przez żar dopalając toksyczne związki.

Palnik Dymu Turbo wykonany jest ze specjalnie opracowanego doboru materiałów i surowców chemicznych dzięki czemu nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur w których jest możliwe spalanie szkodliwych substancji. Efektem spalania jest bardzo niska emisja szkodliwych związków CO2, Tlenku Azotu i innych objętych normą spalania.

Dlaczego palnik dymu jest tak skuteczny?

Palniki  stosowane przez firmę Tis Eko Wery zostały opracowane  przez firmę Eko-Wery Marian Strzelczyk, który już stał się legendą na polskim rynku systemów grzewczych. Razem we współpracy z firmą Tis Eko-Wery palniki są stale ulepszane. 

Unikalna technologia produkcji oparta o wypracowane metodą tysięcy prób i błędów skład ceramiki, oraz krzywe wypalania i chłodzenia palników (przy zachowaniu optymalnej wilgotności materiału wyjściowego podczas całego procesu produkcji) daje gwarancję utrzymania odpowiednich (optymalnych) temperatur w komorze spalania pieca, oraz  dopalania spalin wylotowych co znacznie podnosi sprawność pieca. Stosowana dodatkowo wkładka TURBO wykonana z tego samego chronionego tajemnicą  producenta materiału (patent Mariana Strzelczyka) znacząco podnosi procent dopalanych gazów i cząstek stałych w dymie. 

Ten innowacyjny na skalę światową pod względem użytych materiałów i technologii dopalania dymu system daje gwarancję maksymalnej możliwej ochrony środowiska nawet przy spalaniu niższej jakości paliwa. Każdy palnik oraz wkładka Turbo  firmy TiS Eko Wery są oznaczone zastrzeżonym znakiem producenta  w celu uniknięcia wszelkich podróbek, oraz  nieuczciwej konkurencji, która z oczywistą szkodą dla klienta nie spełnia najwyższych wymagań jeżeli chodzi o jakość i ekologię.

 

Zobacz działanie palnika dymu turbo podczas pracy w jednym z kotłów.

Analizator spalin wykazał, że najwięszke …

Korzyści po zainstalowaniu palnika

 • Ograniczenie ilości spalanego paliwa w okresie grzewczym ( nawet powyżej 50% )
 • Usuwa szkodliwych substancji wytworzonych podczas spalania
 • czystsze powietrze, ograniczenie emisji szkodliwych związków
 • brak czarnego dymu z komina
 • eliminacja sadzy w kotle i kominie
 • wyeliminowanie zagrożenia zapalenia się sadzy w kominie
 • możliwość spalania paliw stałych ( węgiel, drewno )
 • większa sprawności kotła
 • zmniejszenie ilości popiołu
 • zmniejszenie częstotliwości podawania paliwa do kotła

W jakich kotłach można zamontować palnik

Instalujemy palniki dymu turbo w kotłach centralnego ogrzewania na węgiel, drewno, ekogroszek i pelet. Do modernizacji nadają się kotły wykonane ze stali jak również kotły żeliwne. Przeprowadzamy również modernizację kotłów przemysłowych o dużej mocy.

Jakie parametry twojego kotła są potrzebne aby zamówić palnik dymu Turbo

Przydatny jest również rysunek techniczny, jeżeli Państwo nie posiadacie, można ręcznie naszkicować przekrój wewnętrzny kotła

 • Głębokość paleniska, odległość wewnętrznej części przednich drzwiczek do tylnej ściany komory spalania
 • Szerokość komory spalania, odległość pomiędzy ścianami bocznymi komory spalania
 • Wysokość komory spalania, odległość od rusztu aż do płaszcza wodnego lub pierwszej poziomej przegrody

Czy można montować palnik samodzielnie?

Montaż palnika dymu turbo często można wykonać samodzielnie, czynność. Niemniej jednak zalecamy montaż wykonany przez autoryzowane serwisy firmę Eko-Wery Marian Strzelczyk, montaż potwierdzony jest odpowiednim certyfikatem.

Jaki jest czas realizacji zamówienia.

Towar wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie (przedpłata) lub od czasu otrzymania zamówienia z opcją płatniczą za pobraniem. Dokładamy wszelkich starań aby realizować zamówienia w okresie 2 do 6 tygodni od złożenia zamówienia. W sezonie grzewczym oraz okresie realizowania projektów dla miast, gmin i innych samorządów – czas może się wydłużyć.
Termin wykonania prac montażowych klient ustala indywidualnie z autoryzowanym serwisem.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?